Přeskočit na obsah

Casa KUBOS


Malý městský dům pro čtyřčlennou rodinu


Autor návrhu: Jakub Loučka
Foto: Petr Polák
Cena: 7 930 000
Užitná plocha: 107 m2
Dispozice: 4+kk
Zastavěná plocha: 71 m2
Jakub spojuje odbornost s kreativním vizionářstvím, s cílem vytvářet inovativní a udržitelná architektonická díla.

Navrhuje a plánuje stavby s důrazem na estetiku, funkčnost a bezpečnost tak, aby vytvořil prostředí, které odpovídá potřebám klienta a harmonizuje s okolím.


Tento dům je jednou z variací typového domu Kompakt. Ponechává si osnovu dispozice v patře, místnosti v přízemí spolu s prosvětlením prostoru velikým oknem nad schodišťovým prostorem umožňují i jeho osazení na pozemek se zahradou na severní straně domu. To vše při zachování předpokladů pro pasívní tepelné zisky ze slunečního záření a hlavně soukromí v případě, že se nachází v blízkosti ulice. Pro jinak orientovaný pozemek je možné tento typový dům díky jeho dispozici snadno přizpůsobit.

Vstup do domu je z boku, stejně jako u jeho staršího bráchy. Zádveří má dostatek místa pro šatní skříň, navazuje na něj technická místnost s koupelnou. Obytný prostor je otevřen do obou stran – oknem nad kuchyňským pultem do ulice a prosklením do zahrady. Místo zde má i pracovna s možností přespání a především prosluněné schodiště s funkcí knihovny a spíže.
Přáním prvního klienta bylo mít v obývacím pokoji piano, má zde svůj vlastní výklenek. Sem lze umístit třeba stůl na domácí práce. V horním podlaží se nacházejí dva dětské pokoje, ložnice s možností průchozí šatny a prostorná koupelna se shozem prádla.
Úsporná architektura, vyvážené proporce okenních otvorů, hravost jejich umístění, dřevěná fasáda, to vše z domu vytváří sympaticky skromný dům, který, ač tak svou velikostí nepůsobí, poskytuje komfortní bydlení a soukromí čtyřčlenné rodině.
MÁTE ZÁJEM O NÁŠ DŮM?