Přeskočit na obsah

JEZEVEC


Vše pro život v přírodě


Autor návrhu: Vidaarchitekti
Foto: 3AE
Cena: 9 973 000
Užitná plocha: 136 m2 + 33m2 otevř. prostor
Dispozice: 6+kk
Zastavěná plocha: 100 m2
Každé místo, každý člověk i každý detail je nový a jiný.
VIDA je pro nás okamžik, kdy do sebe věci zaklapnou.
Kdy se omezení a přání vzájemně dotknou a začínají fungovat, začínají žít.
To nás naplňuje, to nás baví, takhle tvoříme…
Navrhli jsme jej sami pro sebe, proto je tento dům promyšlený do posledního detailu. Z vnějšku nenápadný dům je založen na interiéru 6+kk, jehož zásadním prvkem je převýšený obytný prostor propojený s galerií v podkroví. Ten určuje i charakteristický profil domu s asymetrickou sedlovou střechou. Součástí dispozice jsou dále ložnice a pokoj v přízemí a dva pokoje s pracovnou v patře. Nechybí velká technická místnost a spíž. To vše, díky efektivnímu uspořádání, v kompaktní hmotě.
Velké plochy dřevěných stěn a trámový strop přízemí se doplňují s bílým stropem a stěnami. V interiéru i exteriéru jsou výrazným prvkem barevně lakovaná okna. Fasády jsou omítané, ale domu by slušel i dřevěný obklad. K celé fasádě obytného prostoru přiléhá terasa, která propojuje dům se zahradou.
Srdcem domu jsou krbová kamna před akumulační stěnou ze starých cihel. Kamna umí celý dům komfortně vytápět, i když moderní otopná soustava zde samozřejmě také nechybí.
Dalším významným zdrojem tepla jsou v chladné části roku solární zisky z pět metrů dlouhého okna v obytném prostoru. Proti letnímu přehřívání je naopak okno ochráněno i malým přesahem střechy, případně pergolou nad přiléhající terasou. Velká plocha šikmé střechy je ideální pro instalaci fotovoltaických panelů a tím dalšímu snížení nákladů na provoz domu.
Zatímco venku se chumelí, uvnitř dům nabízí komfort, jehož středobodem je veliká obytná místnost, která má výrazně převýšený strop a přes galerii se otevírá do celého domu.
Dům počítá s velikou rodinou a tak samozřejmě nechybí dostatek pokojů. Zajímavostí je pak veliká pracovna v patře, ze které lze dobře kontrolovat celý dům. Přesně tak to potřebují dva rodiče pracující z domu, kteří zároveň musí hlídat děti.
MÁTE ZÁJEM O NÁŠ DŮM?