Přeskočit na obsah

KOMPAKT


Oblíbený typový dům pro každý den


Autor návrhu: Jakub Loučka
Foto: Petr Polák
Cena: 7 389 000
Užitná plocha: 101 m2
Dispozice: 4+kk
Zastavěná plocha: 68 m2
Jakub spojuje odbornost s kreativním vizionářstvím, s cílem vytvářet inovativní a udržitelná architektonická díla.

Navrhuje a plánuje stavby s důrazem na estetiku, funkčnost a bezpečnost tak, aby vytvořil prostředí, které odpovídá potřebám klienta a harmonizuje s okolím.


Zdánlivě vyčerpané téma malého rodinného domu s důrazem na architektonickou kvalitu a potřeby jeho obyvatel. Střízlivá hmota s vyváženou kompozicí okenních otvorů v dřevěné fasádě, dispozice vyřešená s důrazem na rozumné využití každého ze sta čtverečních metrů užitné plochy.
Přízemí nabízí slušné zádveří, otevřený prostor pro velký jídelní stůl, sedací část a kuchyni s ostrůvkem, oddělené pracovní místo i možnost pro přespání návštěv, to vše se symetrickými návaznostmi na prvky v interiéru i propojení s venkovní terasou.
Dům je ideální pro čtyřčlennou rodinu, pro kterou bude duležitý hlavně obývací prostor s kuchyní. Přes svůj kompaktní tvar dům disponuje plnohodnotnou pracovnou, zádveřím a dvěmi koupelnami.
V patře najdeme velkou ložnici, dva pokoje a koupelnu.
Obvykle nevyužité prostory pod hřebenem střechy skýtají dostatek místa pro umístění technického vybavení domu a pro uložení sezónních věcí.
Plášť domu je tvořen dřevěnou fasádou, která v čase šedne. Dům má velmi kompaktní tvar, který je jako doma ve městě, ale třeba i v horách či CHKO.
Dům již má mnoho realizací a i díky tomu se ho podařilo vyladit v jeho základní formě a rovněž nalézt varianty, které zohledňují nové požadavky klientů. Jeho nejsilnější variantou je CASA KUBOS, dům s plochou střechou, který je možné orientovat na severní zahradu při zachování maximálních tepelných zisků ze slunečního záření díky velikému oknu nad schodištěm.
MÁTE ZÁJEM O NÁŠ DŮM?