Přeskočit na obsah

VÁŽKA


Jednoduchý menší dům pro bezstarostný život


Autor návrhu: Lukáš Pejsar
Foto: Petr Polák
Cena: 6 841 000
Užitná plocha: 89 m2
Dispozice : 4+kk
Zastavěná plocha: 129 m2
Jmenuji se Lukáš a vše začalo založením firmy 3AE.

První dům, který jsem navrhl, byl můj vlastní.
Tehdy první pasivní dům z CLT panelů v naší zemi.
Dodnes v něm spokojeně bydlíme s rodinou a nechceme na tom nic měnit.
"Vážka" je dokonalým příkladem jednopatrového domu, který kombinuje jednoduchost, ekonomičnost a harmonii s okolní krajinou. Tento dům je navržen tak, aby poskytl pohodlné a útulné bydlení pro menší rodiny, přičemž zdůrazňuje estetický a funkční přístup k architektuře.
Jedná se o přízemní dům. který pro obyvatele pod svými „křídly“ skrývá bezbariérové útočiště. Přesahy střechy mají samozřejmě praktické opodstatnění, na jedné straně domu vytváří stání pro auto, na druhé krytou terasu, která zabraňuje letnímu přehřívání domu a užijete si příjemné posezení venku, i když zrovna prší.
Vnitřní prostor domu je řešen účelně a jednoduše, jedná se o ekonomický dům, který si na nic nehraje. Obývací prostor díky veliké míře prosklení a převýšeným stropům působí vzdušným dojmem a podobně je to v pokojích.

Dům nabídne bydlení pro 4 osoby, kdy děti mají společný veliký pokoj. Když děti vyrostou, tak se na pár let z pracovny udělá druhý pokoj, aby každé mělo své soukromí. Poté, co již dospělé děti odejdou z domu, tak se funkce pracovny obnoví.
Zajímavostí tohoto domu je jeho velikost, kdy se jedná o jeden z nejmenších domů, který nabízíme. Díky tomu je i jedním z nejdostupnějších domů. Velikost domu každý klient vnímá jinak, ale pokud se pro Vás malý dům = málo starostí, tak je právě tento možná pro Vás.
MÁTE ZÁJEM O NÁŠ DŮM?