Přeskočit na obsah

VITAE


Vitae - prostor pro Váš vitální život


Autor návrhu: Martin Majna
Foto: 3AE
Cena: 9 446 000
Užitná plocha: 123 m2 + 40 m2 půda
Dispozice: 5+kk
Zastavěná plocha: 184 m2
Volám sa Martin a som architekt.

Vyrástol som v Petržalke, bratislavskom sídlisku plnom betónu a panelákov.

Aj preto sa počas štúdia na Fakulte architektúry vyformoval môj záujem o zelené riešenia a o drevo ako materiál v architektúre.
Domy s jednopodlažní dispozicí mají řadu předností. Největší předností je život bez bariér. Tento dům má ale ještě něco navíc.

V domě najdete 4 ložnice, pracovnu, šatnu, dvě toalety, prostornou koupelnu, spíž, vstupní halu a především prostorný obytný prostor, kde budete mít spoustu času sami na sebe.
V podstřeší domu naleznete dostačně veliký úložný prostor přístupný schody zevnitř, ale také zvenčí pro skladování opravdu dlouhých předmětů.
Za dveřmi pokojů najdete velkou zastřešenou terasu na kterou má každý pokoj vlastní vstup a na její rozšířené části spojené s obývacím prostorem si můžete užívat grilování, skleničku vína, knihu či jen posezení v teplém podzimním večeru.
Zajímavostí domu je velké sedací okno.
Déšť bubnující na střechu terasy pak už jen dotvoří atmosféru. Střecha terasy ale také funguje tak, že Vás bude chránit v létě před sluncem. Přesah střechy je nastaven tak, aby naopak v zimě slunce do interiéru svítilo a pomáhalo s vyhříváním domu.
Teplo domovu zajištuje tepelné čerpadlo s podlahovým topením a krbová kamna. Energii šetří fotovoltaika na střeše, kterou lze dimenzovat tak aby ročně vyrobila víc energie, než dům spotřebuje.
MÁTE ZÁJEM O NÁŠ DŮM?