O nás

Stejně jako konstrukční materiál NOVATOP vzniká křížením jednotlivých vrstev dřeva, tak má i projekt NOVAHOME spojit zdánlivě nesourodé celky. Projekt spojuje skupiny odborníků zabývajících se architekturou, projekcí, realizací a výrobou. Náš otevřený projekt prezentuje kvalitní autorské dřevostavby NOVAHOME, které využívají poslední poznatky z oblasti zdravého bydlení i nejnovější technologie. Díky tomuto propojení mají všechny domy nízkou spotřebu energie a ideální klima bez plísní, prachu, alergenů a dalších škodlivin.

Základní myšlenkou je prezentace vlastních představ o současném rodinném domě, kterou vytvářejí jednotliví architekti, odborní projektanti technologických zařízení i realizační firmy.  Důraz je kladen na promyšlené dispozice, na vysokou technicko - technologickou úroveň a střídmost ve spotřebě energií.

Nechceme bojovat s širokou nabídkou nekvalitních domů na českém trhu. Snažíme se navázat na přerušenou tradici stavění z kvalitních materiálů, které od pradávna doprovázely naše předky, a vede k opětovnému využití obnovitelných zdrojů. Jednu třetinu území naší republiky zabírají lesy. V těchto lesech vyroste za 20 sekund tolik dřeva, že bychom z něj postavily jeden náš dům. Stromy, ze kterých je materiál vyroben, spotřebují za svůj život několikanásobek CO2 nutného na zpracování takového stromu.

Domy NOVAHOME jsou navrženy v konstrukčním systému NOVATOP. Tento materiál jsme zvolili, protože dnes zaběhlé stavební systémy nestačí na vytvoření dostatečně kvalitní obálky domů vhodné pro pasivní stavby.

NOVATOP, velkoformátové panely ze dřeva, jsou HI-TECH stavebním systémem z masivního smrkového dřeva s vysokým podílem odborné práce v projekční kanceláři. Výsledkem je ideálně nastavený dům s využitím moderních technologií řízeného větrání, vytápění a elektroinstalace. Další předností NOVATOP je přesné zpracování na počítači řízených strojích a rychlost výstavby.

Se stejnou pečlivostí s jakou jsme vybrali stavební systém NOVATOP, jsme volili i ostatní materiály a technologie, ze kterých jsou naše domy sestaveny. Maximum komponentů je vyrobeno v České republice a můžeme je řadit ke světové špičce. Pro příklad uvádím výrobce Atrea, DZD Dražice, Fenestra, TVT a další.

Výhody domů NOVAHOME:

  • AUTORSKÉ DOMY OD ARCHITEKTŮ
  • HI-TECH STAVEBNÍ TECHNOLOGIE NOVATOP
  • HI-TECH TECHNOLOGIE NAVRŽENÉ ZKUŠENÝMI ODBORNÍKY
  • DOMY NAVRŽENÉ VE SPOLUPRÁCI S ODBORNÍKY Z PRAXE
  • KAŽDÝ DŮM BYL NAVRŽEN TAK, ABY PŘI SPRÁVNÉM VYUŽITÍ MODELACE TERÉNU A ORIENTACE DOMU, SPLŇOVAL KRITÉRIA PASIVNÍHO DOMU DLE NĚMECKÝCH STANDARDŮ
  • DOMY MAJÍ ZDRAVÉ KLIMA, NEJEN DÍKY REKUPERACI V ZÁKLADNÍM VYBAVENÍ DOMU

STAŇTE SE ČLENY NAŠÍ RODINY NOVAHOME. ZEPTEJTE SE NÁS, CO PRO VÁS MŮŽEME UDĚLAT. DOPŘEJTE SI VYSOKÝ STANDARD BYDLENÍ, DOPŘEJTE SI NOVÝ DOMOV, DOPŘEJTE SI NOVAHOME.